Νέος εξοπλισμός

equip1

Την Παρασκευή 25 Φεβρουαρίου 2022 ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση εποπτικών μέσων και εργαστηριακού εξοπλισμού στο σχολείο μας. Ολοκληρώθηκε με επιτυχία και χάρη στις προσπάθειες των εκπαιδευτικών ένα έργο αρκετά πολύπλοκο κάτω από τις ιδιαιτερότητες του καθεστώτος λειτουργίας ΣΔΙΤ και των προδιαγραφών ασφάλειας και λειτουργίας του κτιρίου μας.

Τώρα οι εκπαιδευτικοί έχουν στη διάθεσή τους σύγχρονα εποπτικά μέσα που θα βελτιώσουν ακόμη περισσότερο την ποιότητα του παρεχόμενου εκπαιδευτικού έργου. Οι μαθητές μας θα ωφελούνται από τη χρήση σύγχρονου εξοπλισμού και καινοτόμων παιδαγωγικών μεθόδων διδασκαλίας. Τα εργαστήρια μας διαθέτουν πλέον βιντεοπροβολείς υψηλής ποιότητας, διαδραστικά συστήματα και καλούς Η/Υ. Απαριθμητικά παραλήφθηκε και εγκαταστάθηκε ο παρακάτω εξοπλισμός:

• 16 βιντεοπροβολείς
  • 6 διαδραστικά συστήματα