Ανακύκλωση

ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ

και το σχολικό έτος 2023-2024

recycl

Σε συνέχεια της  δράσης που ξεκίνησε την προηγούμενη χρονιά σχετικά με την ευαισθητοποίηση της σχολικής κοινότητας στην Ανακύκλωση, σε συνεργασία με τον Δήμο Περιστερίου, συνεχίζουμε και το σχολικό έτος 2023-2024 την προσπάθεια με τη τοποθέτηση κάδων σε περισσότερα  Εργαστήρια και σημεία στο κτίριο (για χαρτί, συσκευασίες χάρτινες και πλαστικές, καπάκια)

Η συμβολή όλων μας στη προσπάθεια αυτή είναι σημαντική με τη συνεχή ενημέρωση και προτροπή των μαθητών μας για υιοθέτηση πρακτικών  ανακύκλωσης και κατ΄επέκταση προστασίας του περιβάλλοντος

Δείτε εδώ

Κάδοι ανακύκλωσης υπάρχουν:

-  στα Εργαστήρια Νοσηλευτκής Α΄, Νοσηλευτικής Β΄, Οδοντοτεχνίας, Βρεφονηπιοκομίας του Τομέα Υγείας, Πρόνοιας και Ευεξίας και σε Εργαστήριο του Τομέα Οικονομίας-Διοίκησης στον 2ο όροφο.

- στον διάδρομο του 2ου ορόφου , έξω από τα γραφεία εκπαιδευτικών 4ου ΕΚ και 1ου ΕΠΑΛ

- στο γραφείο εκπαιδευτικών 4ου ΕΚ

- στο γραφείο Υποδιευθυντή του 4ου ΕΚ

- στη γραμματεία του ΙΕΚ Περιστερίου

Ευελπιστούμε στη θετική ανταπόκριση των συναδέλφων και των άλλων ειδικοτήτων για την τοποθέτηση κάδων ανακύκλωσης στα εργαστήρια τους  και την ενθάρρυνση των μαθητών τους προς αυτή την κατεύθυνση

Ομάδα δράσης

Εθελοντισμός-Συνεργασία με φορείς

Υπεύθυνοι δράσης:

Μιχαλά Κ., Μπέκα Ε., Βασιλείου Ν., Καραγιώργη Χ., Καραγεώργου Α.

Λευκωσίας 50  Περιστέρι ΤΚ 12133
Τηλέφωνο 210 5766746