BAZAAR Πάσχα 2022

BAZAAR στο 4ο ΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ   Πάσχα 2022

Bazaar4 2

Στις  5 και 7 Απριλίου 2022 πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία BAZAAR   με χρησιμοποιημένα αντικείμενα και δημιουργίες μας, στο 4ο ΕΚ Περιστερίου, από τις ομάδες Εθελοντισμού του σχολείου.

Bazaar4 4

Τα κέρδη δόθηκαν στον Εθελοντικό Μη Κερδοσκοπικό  Οργανισμό «Κιβωτός του Κόσμου».

Bazaar4 3

Συγχαρητήρια στους μαθητές του  ΒΥ2 του 1ου ΕΠΑΛ Περιστερίου που ανέλαβαν τη διοργάνωσή του, στα πλαίσια των δράσεων του πολιτιστικού προγράμματος « Εθελοντισμός: στάση ζωής» και στους μαθητές του τμήματος ΓΝΟΣ.  Απέδειξαν ότι πραγματικά, η προσφορά,  η συνεργασία και ο εθελοντισμός, αποτελούν στάση ζωής.

Bazaar4 1

Πολλές ευχαριστίες  και στους μαθητές και εκπαιδευτικούς του 4ου ΕΚ Περιστερίου που βοήθησαν, είτε με τη δωρεά αντικειμένων είτε με την αγορά τους ,όπως επίσης  και  στους μαθητές των συστεγαζόμενων εκπαιδευτικών μονάδων, σε αυτήν μας την προσπάθεια.

Οι υπεύθυνοι καθηγητές

Μιχαλά Κυριακή

Ρόμπολας Περικλής

Το αποτέλεσμα μας δίνει τη δύναμη να συνεχίσουμε:

Bazaar4 5