Εξοπλισμός και διαμόρφωση χώρων γραφείων καθηγητών

Οι εκπαιδευτικοί του 4ου ΕΚ Περιστερίου βρισκόμαστε σε μια συνεχή προσπάθεια αναβάθμισης των συνθηκών που εργαζόμαστε καθημερινά στους χώρους του σχολείου με τελικό σκοπό την παροχή ποιοτικού εκπαιδευτικού έργου προς όφελος των μαθητών μας. Στα πλαίσια της Δράσης του Συλλογικού Προγραμματισμού:

"Δημιουργία νέων υποδομών βελτίωσης της εργασιακής καθημερινότητας των εκπαιδευτικών και αναβάθμιση της ποιότητας της σχολικής ζωής"

που πραγματοποιείται την σχολική χρονιά 2021-2022:

• Δημιουργήθηκαν έξι θέσεις εργασίας στο Καθιστικό καθηγητών του 2ου ορόφου, εξοπλισμένες με αντίστοιχους Η/Υ, με πρόσβαση στο δίκτυο του σχολείου.

201 2b

• Δημιουργήθηκε μια ανεξάρτητη θέση εργασίας σε αυτόνομο γραφείο του 2ου ορόφου, εξοπλισμένη με Η/Υ  και φωτοτυπικό
  •  Αντικαταστάθηκαν ή και εξοπλίστηκαν εκ νέου με laptop ή επιτραπέζιους Η/Υ όλες οι έδρες καθηγητή σε όλα τα Εργαστήρια του 4ου ΕΚ, αλλά και στα αυτόνομα γραφεία καθηγητών των Εργαστηρίων όπου ζητήθηκε.