Σύλλογος "Αγκαλιά"

Hug1

Hug2

Hug

Ο Σύλλογος  "Η αγκαλιά" προσφέρει σημαντικό κοινωνικό και φιλανθρωπικό έργο. Παρέχει εντελώς δωρεάν υπηρεσίες σε εγκύους, που αντιμετωπίζουν κάθε είδους προβλήματα (εγκατάλειψης, κακοποίησης,  κοινωνικοοικονομικούς), καθώς και μετά τη γέννηση του παιδιού ώσπου να γίνει 14 χρονών.

Θερμή ήταν η υποδοχή του φιλανθρωπικού συλλόγου ΄΄Η Αγκαλιά΄΄σε καθηγητές και μαθητές που την επισκέφθηκαν τη Κυριακή 8 Μαΐου Προσφέρθηκαν δωροεπιταγές για αγορά προϊόντων από σούπερ μάρκετ με σκοπό την  ενίσχυση του φιλανθρωπικού του ρόλου  Στην αίθουσα εκδηλώσεων του συλλόγου έγινε ενημέρωση των μαθητών  για "Τα δικαιώματα του κυοφορούμενου στην ελληνική έννομη τάξη" και για την ανάπτυξη του εμβρύου με τη προβολή σχετικών βίντεο από τον εθελοντή γιατρό Δρ Βασίλειο Μπέλλιο, Γυναικολόγο Μαιευτήρα.

Ο Σύλλογος  "Η αγκαλιά" ευχαρίστησε το σχολείο μας για την προσφορά:

Thanks1

Thanks2